(096) 730-18-80

Як правильно утилізувати та сортувати пластик?

Як правильно утилізувати та сортувати пластик?

Одним із завдань, яке не можна обходити стороною, є утилізація пластику. Для розкладання цього матеріалу потрібно від сотні до 400 років. Далеко не факт, що в найближчі кілька поколінь одна пляшка розпадеться. Спалювання також не є правильним виходом – під час горіння виділяються токсичні речовини, які вдихають вкрай небезпечно. Єдиний правильний вибір – утилізація пластикових відходів у спеціалізованих пунктах, де є обладнання для виконання відповідних завдань.

Щодня споживачами використовується п'ять видів пластику, що є твердою упаковкою, пакети для соків. Сюди входять кришки, плівка. В Україні вже формально діє закон «про відходи», але правильний збір та сортування забезпечується лише зараз. Контейнери для сортування сміття є у великих містах, а в інших населених пунктах мало хто чув про подібні конструкції.

Навіщо необхідно сортувати пластикові відходи?

Перша причина – можливість повторного використання відпрацьованого пластику інших виробах. Для цього обов'язково розподіл. Це пояснюється кількома факторами:

- кожен вид пластику має різні умови переробки (температура дії);

- для окремих типів пластику переробні заводи можуть бути у різних місцях;

- виключення токсичних виділень під час обробки на заводі.

Як сортувати пластик ефективно? Для цього можуть використовуватись контейнери різних кольорів, з позначеннями. Це дозволить фахівцям вивозити відходи лише того типу, який їм потрібний. Самостійне сортування сміття допоможе підприємствам у переробці, а при здачі можна отримати більше. Через війну переробки виключається потреба у використанні нового сировини, що знижує навантаження довкілля.

Види маркувань

Розібравшись з метою правильної утилізації, необхідно виділити види пластику для сортування. Різні вироби та пакування товарів позначені на видному місці. Вони дозволяють надіслати відходи в правильний контейнер. Позначається все трикутником, зібраним зі стрілок. Усередині – цифра, за якою і різняться види відходів:

1. PETE – поліетилентерефталат;

2. HDPE, PEHD – високощільний поліетилен;

3. PVC – полівінілхлорид;

4. PEBD, LDPE – низькощільний поліетилен;

5. PP – поліпропілен;

6. PS – полістирол;

7. OTHER – інші типи пластику.

ПЕТ сміття приймає більшість підприємств. Сюди входять перші два типи. Упаковка техніки, пляшки з-під молока, води, соків, ємності для побутової хімії. Також можна здавати на переробку харчову плівку, пакети, шприци, харчові контейнери, канцтовари, одноразовий посуд. Зверніть увагу, що вироби, промарковані цифрами 4, 5 та 6, не приймаються кожним пунктом.

Знайти маркування легко – воно вказується у нижній частині упаковки, на етикетці. Підготувати відходи до здачі можна шляхом зняття всіх кришок, дозаторів, наклейок. Рекомендується відмити, зменшити обсяг (зім'яти, пом'яти).

Перелік полімерів, які не підходять для переробки

Вивчивши, що відноситься до пластикових відходів, можна перейти до виділення виробів, які взагалі не приймаються:

- непрозорі PET пляшки чорного, жовтого, білого кольору;

- часто можна отримати відмову під час здачі ПВХ виробів. Вони міститься хлор;

- вироби без маркування;

- тара, в якій зберігалися жирні продукти, олія. Вироби повинні бути піддані очищенню перед здаванням.

Полівінілхлорид та вироби з цифрою 7 необхідно відправляти у загальне сміття. Поки що не розроблені безпечні та дешеві методи утилізації всіх різновидів пластику.

Які контейнери для сміття можна використовувати для збирання пластику?

Компанія «KF Systems» пропонує власні рішення для сортування та утилізації пластикового сміття. Серед них виділяються урни для сортування сміття, які встановлюються у громадських місцях. Там чітко зазначено, куди викидати пластик. Це може бути відповідний напис, а також колір. Доступні конструкції з попільничкою та без неї. Серед переваг продукції «KF Systems» можна виділити:

- простота у використанні. Всередину зручно викидати сміття, а витягувати його також легко при необхідності вивезти для подальшої переробки;

- міцність та довговічність. Вироби витримують вплив вологи, спеки, вітру;

- естетичний дизайн. Контейнери вписуються в будь-який тип ландшафту, не займаючи дуже багато місця.

Також є підземні контейнери для сміття, що дозволяють збирати відходи, не створюючи навколо несприятливої ​​обстановки. Зверху знаходиться лише невелика частина конструкції, якою надходить сміття. Сортування пластику для переробки дозволить очистити вулиці, усунути проблеми з нестачею тари.