(096) 730-18-80

Як працює ІТП в багатоквартирному будинку?

Як працює ІТП в багатоквартирному будинку?

ІТП для багатоквартирного будинку

Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) в багатоквартирному будинку є модульний набір пристроїв, що забезпечують централізоване опалення. У комплект зазвичай входять такі види:

1. теплообмінники;

2. запірно-регулюючі механізми;

3. різні блоки управління;

4. прилади з вимірювальними перетворювачами, контролери;

5. клапани і насоси.

ІТП в багатоквартирному будинку знаходиться в підвальному або іншому технічному приміщенні. Він транспортує отримується від котельні, центрального пункту або ТЕЦ тепло до внутрішньобудинкових точкам, оптимально розподіляючи її між споживачами. Так працюють постачання ГВ, опалення, вентиляція.

Такий теплопункт в будинку дозволяє знизити витрату одержуваної енергії приблизно на 40%. Він призначений для обслуговування одного споживача (цілого будинку, під'їзду, якийсь його частини).

Управління циркуляцією відбувається в автоматичному режимі. Загальний об'єм циркулюючої в мережі гарячої води регулюється з урахуванням температури повітря. Це вимагає використання спеціального обладнання і обумовлює складність використовуваної системи. Можливість різних варіантів конструкцій, а також невеликі розміри і зручність при транспортуванні дозволяють називати такі конструкції модульними.

Види індивідуальних теплопунктів для житлового будинку

Вони умовно поділяються на 2 різновиди.

1. ІТП в багатоквартирному будинку, створювані в окремому порядку. Цей варіант передбачає проектування теплопункту для функціонування в конкретних умовах. Для цього попередньо розраховуються робочі параметри. Створений таким чином індивідуальний тепловий пункт житлового будинку буде відрізнятися найбільшою ефективністю.

2. Стандартні модулі, що надаються в уже готовому вигляді. Ці блоки створюються зі стандартними параметрами, для досягнення передбаченої потужності просто підбирається потрібний їх кількість. Це означає, що точних характеристик, необхідних для обслуговування конкретного об'єкта, домогтися складно.

Схема ІТП в багатоквартирному будинку

Проектування індивідуальних теплових пунктів часто вимагає спеціальних рішень. При розробці відштовхуються від параметрів джерела тепла і відмінностей обслуговуваних споживачів.

З огляду на особливості ІТП в багатоквартирному будинку, їх створення здійснюється за таким планом:

1. Розробка проекту. Попередньо проводяться дослідження, знімаються заміри. На основі результатів обстеження розраховуються найвища і найменша робоча потужність, підбирається технічне оснащення, теплопостачальна організація видає ТУ для підключення до своєї мережі, відбувається узгодження з контролюючими органами.

2. Придбання підібраних виробів.

3. Установка теплотехнічних систем.

4. Підключення вузлів і механізмів до зовнішніх і внутрішньобудинкових інженерних мереж.

5. Монтаж контрольно-вимірювальних пристроїв.

6. Пусконалагоджувальні роботи. Встановлені пристосування перевіряються на функціонування при різних навантаженнях. Тестується безпеку, здатність зберігати працездатність після відмови окремих елементів, програмується автоматика.

7. Здача в ІТП багатоквартирного будинку в експлуатацію.

8. Підписання договору з обслуговуючою компанією або навчання власного обслуговуючого персоналу правилам експлуатації та заходам безпеки.

Індивідуальний тепловий пункт для багатоквартирного будинку встановлюється з використанням електрозварювального і звичайного слюсарного інструменту. Для проведення робіт від виробляє його персоналу потрібно необхідний рівень кваліфікації, володіння навичками і достатній досвід у виконанні подібних операцій. Від того, як будуть проведена установка, залежить функціональність всієї системи.

З огляду на, яка схема ІТП багатоквартирного будинку використовується, до неї може підключатися крім контуру системи опалення також постачання гарячої води, вентиляційна та рекупераційних системи.

Щоб підключити встановлену техніку до муніципальних інженерних комунікацій загального користування, потрібно облаштувати такі вузли:

1. введення тепломережі;

2. вводу електропостачання;

3. введення холодного водопостачання;

4. узгодження тисків;

5. підживлення.

Як тільки тепловий пункт в житловому будинку буде приєднаний до ГВ, вентиляції та контурам опалення, потрібно забезпечити роботу автоматики, захисту, КВП, приладів обліку, запірної і фільтрує апаратури.

Основне його завдання - створювати та підтримувати комфортні умови для здійснення виробничої / господарської діяльності або проживання в конкретних приміщеннях, а також забезпечити їх гарячою водою в потрібних обсягах. Щоб ця задача виконувалася ефективно, необхідно використовувати якісну продукцію. У сферу діяльності компанії КФ-СИСТЕМС входить виробництво насосних станцій і ТП. Наші фахівці мають кваліфікації, що дозволяє надавати послуги високого рівня на будь-якому етапі робіт:

1. створення проекту;

2. виготовлення систем і блоків;

3. їх монтаж для забезпечення максимально комфортного мікроклімату в обслуговуваних приміщеннях.

Встановлена апаратура забезпечує автоматичне регулювання потужності з урахуванням зовнішніх умов і потреб абонентів. Для цього здійснюється програмування для виконання поставлених завдань. Для контролю витрат підключаються КВП. Автоматика зазвичай налаштовується один раз, згодом потрібна буде тільки коригування програми з метою забезпечення безперебійності і стабільності процесів перед початком і після закінчення опалювального сезону.

Схеми підключення опалення до ЦТП (центральному теплопунктів) можуть бути залежними і незалежними.

1. При залежному приєднанні подача енергії забезпечується циркуляційним насосом. Він управляється за допомогою спеціального блоку управління або контролера. Робота системи залежить від гідравлічних режимів центральної мережі.

2. Незалежна система пов'язана із зовнішнім джерелом за допомогою теплообмінника. Циркуляційний насос в цьому випадку регулюється тим же способом, що і в попередньому варіанті. Опалювальний контур не залежить від тиску в централізованої мережі. У цьому випадку немає залежності від якості теплоносія на вході (його забрудненості) і перепадів тиску в зовнішній мережі.

Якщо сучасні ІТП в багатоквартирному будинку в Україні використовуються з підключенням будинку до джерела тепла безпосередньо, без використання ЦТП, це набагато ефективніше і зручніше. При аварійній ситуації або ремонті від ГВ або опалення відключається тільки один об'єкт замість всієї групи, підключеної до ЦТП.

Як ІТП дозволяє економити гроші?

Економія з використанням ІТП в будинку досягається за рахунок наступних чинників:

1. Застосування пристроїв обліку. Їх установка дозволяє отримувати реальні дані по витраті цих ресурсів. Так що постачають компанії не зможуть списати на споживачів не стосуються їх втрати і витрати, або завищити дані по споживанню. Мешканці платять тільки за реально спожиті ресурси. Як показує практика, економія в середньому досягає 20-30%.

2. Автоматичне регулювання рівня тепла. Подача тепла регулюється в залежності від загальної зовнішньої температури. Також є можливість автоматичного коректування з урахуванням часу доби, вихідних і свят. Це дозволяє знизити споживання тепла на 30%. Таким чином, тепловий пункт багатоквартирного будинку окупить себе максимум за 5 років.

3. Закрита схема забезпечення теплом. Перехід на дану схему призводить до економії за рахунок регулювання обсягів подачі теплоносія в локальну опалювальну систему. Особливо це проявляється під час опалювального сезону.

4. Регулювання тепловіддачі за допомогою реле часу на циркуляційному насосі. Він може не працювати в нічний час, а вранці швидко відновити розрахункові параметри нагріву води.