Основні несправності плугів: особливості та поради фахівців
Постійне використання агротехніки в поле неминуче призводить до зносу і поломки, через що потрібно ремонт плуга. Під час орання землі конструкція піддається значному навантаженні. Грунт діє на метал, як абразивний матеріал - ріжучі листи стираються, тупіють. При перевантаженнях, викликаних зайвою твердістю землі, є ймовірність появи тріщин і розлому плуга. Часто причинами поломок є:
- металеві предмети в землі;
- коріння дерев;
- камені.
Поломки плугів можуть бути усунені шляхом використання зварювання, повернення вихідної форми конструкцій. Відновлювальні роботи є розумною альтернативою покупці нового плуга.
Несправності рами і механізму навішування
Найбільш поширеними проблемами в даній ситуації є:
- вигини, місцева деформація поздовжньої тяги, раскоса, поперечки;
- зміна форми брусів рами;
- знос сполучних болтів, мнуть отворів в деталях.
У зазначених ситуаціях вихідна форма повертається вхолодную з пресом, домкратом або при використанні місцевого нагріву. Тріщини необхідно заварювати із застосуванням накладок.
Поломки лемеші долота
Щоб почати ремонт лемеші плуга, необхідно перевірити ступінь зносу:
- знімається шаблон з нового лемеша;
- потрібно накласти старий і новий леміш один на одного;
- носки конструкцій, отвори під кріплення повинні поєднуватися.
Припустиме відхилення в 5 мм в меншу сторону або 10 мм в меншу. Відновлення виконується шляхом ковальської відтягнення, приварювання смуг, наплавлення зносостійких металів. Нагрівання необхідно виконувати на 66% ширини вироби. Після відтягнення леміш потрібно отрихтовать. Розміри конструкції потрібно контролювати за допомогою заготовленого раніше шаблона. Виготовлення деталей сільгосптехніки заново вийде помітно дорожче.
Несправності передплужників і дискового ножа
У цій ситуації також обов'язково врахувати номінальні розміри. Якщо корпус захопленням буде 350 мм, довжина леза лемеша предплужника сягатиме 340 мм. Отвори в стійці передбачені для монтажу передплужників з такими розмірами (в мм):
- 100;
- 120;
- 150;
- 170.
Несправності плугів в області передплужників аналогічні тим, що характерні для лемешів. Тому усувати поломки потрібно методами, перерахованими вище. Дискові ножі виправляються в холодному стані на плитах. Вироби проходять Нагострюйте товщина леза була 0,5 мм. Заточення проводиться на установці для дискових ножі або пристосування для токарних верстатів - за допомогою різців з пластинами з твердих сплавів. Припустимо викривлення дисків не більше 3 мм.
Несправності відвалів плуга
Типовою проблемою у відвалів є облом носка грудей конструкції. У цьому випадку проводиться зварювання плуга (приварка відламаною частини назад):
- спочатку вирівнюється край грудей відвалу шляхом виготовлення заготовки за шаблоном;
- проводиться нагрів до 800 градусів;
- підганяються стики, заточуються зі зворотного боку;
- далі потрібно нагрів (800-950 градусів) і гарт в холодній воді.
В кінці зачищається шов на робочій стороні. Ремонт корпусу плуга дозволить збільшити термін служби конструкції хоча б на сезон.
Поломки польових дощок
Найбільш вразливою частиною польової дошки є п'ята в напрямку до задньої частини. Виявляється знос явним зниженням стійкості плуга. Щоб виправити поломку, потрібно зробити наступне:
- виконати виміри зношених частин;
- підібрати смугу зі сталі шириною, аналогічної польовий дошці;
- відпустку дошки через нагрівання до 800 градусів і охолодження за допомогою води.
Загартування повинна проводитися до тих пір, поки при перевірці якості напилок не залишатиме ніяких слідів.
Поломки додаткових механізмів і вузлів
Підготовка плуга до роботи спочатку сезону зажадає усунення таких проблем:
- деформація стійок виправляється місцевим нагріванням до 850 градусів;
- заміна підшипників або регулювання зазору;
- приварювання зламаною щітки кронштейна.
Ремонт агротехніки не закінчується зварюванням. Сполучені частини рекомендується покривати фарбою і змащувати складом, що захищає від корозії. Це дозволить уникнути непередбачених витрат під час збирання врожаю.