(096) 730-18-80

Переробка пластику для повторного використання

Переробка пластику для повторного використання

Глобальне використання пластику вже давно стало викликом для екосистеми. Він — всюди, навіть в арктичних льодовиках. І хоча ми навряд припинимо використовувати цей зручний, легкий, надійний і дешевий матеріал,  робити це з меншою шкодою для екології — реально. 

Переробка пластику й сучасні інженерні рішення відкривають нові можливості для вторинної сировини. Які саме? Поглянемо у нашому матеріалі.  

Як відбувається перероблення пластикових пляшок

Спершу пластикові пляшки збирають зі сміттєвих контейнерів чи сортувальних ліній і розподіляють їх за типами пластику, адже різні види пластмас потребують різної обробки.

Далі зібрані пляшки миють й очищають від сторонніх речей та органіки, як залишки продуктів, кришечки і наклейки, щоб вторинна сировина була якісною.

Після цього пластикові пляшки розмелюють на дрібні шматочки. Процес дроблення готує пластик до подальшої обробки.

Подрібнений пластик плавлять і формують у гранули, а вже з них — нові вироби. Такі гранули можуть знову стати пляшкою або контейнером, пакетами, меблями чи іншими, вже знайомими нам, речами.

Насамкінець готові пластикові вироби перевіряють на якість, щоб переконатися, що вони відповідають стандартам.

Види сировини з переробленого пластику

На етапі формування гранул із переробленого пластику можна отримати різні види сировини. До найпоширеніших із них належать:

 1. ПЕТ-гранули, які отримують із перероблених пластикових пляшок. Їх використовують для виготовлення нових пляшок, пакетів, плівки тощо.
 2. HDPE-гранули — це результат перероблення пластикових контейнерів для молока, води, соків та інших речей. Їх використовують для виробництва нових контейнерів, будівельних труб й інших матеріалів.
 3. LDPE-гранули, або поліетилен низької щільності, які отримують з перероблених пластикових пакетів, плівки та інших пакувальних матеріалів, часто продовжують своє “життя” у тому ж вигляді плівки чи пакетів.
 4. PP-гранули мають високу міцність, їх виготовляють з перероблених пластикових контейнерів та інших відходів. До речі, переробка пластикових кришок теж перетворює їх на такого типу гранули. А з них виходять міцні відра, меблі та інші корисні речі.

Де використовують перероблений пластик

Своє друге життя перероблений пластик отримує у найрізноманітніших галузях — від згаданої пакувальної плівки та меблів до медичної й автомобільної промисловості. Його використовують для виготовлення різноманітних речей:

 1. пляшок, контейнерів, пакетів та інших пакувальних матеріалів;
 2. пластикових плит, труб та ізоляційних матеріалів у будівництві;
 3. внутрішніх деталей автомобілів, включаючи панелі та сидіння, які також можуть бути виготовлені з переробленого пластику;
 4. пластикових частин та корпусів для електронних пристроїв;
 5. для медичних інструментів, контейнерів для ліків та інших медичних виробів;
 6. деякі текстильні волокна, як поліестер, також виготовляють з переробленого пластику;
 7. з вторинної пластикової сировини роблять іграшки та навіть прикраси. 

Крім зменшення площ сміттєвих полігонів, перероблений пластик береже й природні ресурси, адже для його виробництва не потрібна нафта й викопні мінерали. Також переробка пластику споживає менше води та енергії. 

Та щоб стати гранулами, а з них — новими стільцями, флаконами чи светром, спершу пластик має потрапити у правильний сміттєвий контейнер. Для цього є спеціальні марковані баки для сортування сміття, якими зручно користуватися. А з різноманітним функціоналом і дизайном контейнерів від KF Systems сортування пластику й взагалі не потребує зусиль — лише звички.