(096) 730-18-80

Навіщо і як рахувати вагу будівельного сміття

Навіщо і як рахувати вагу будівельного сміття

Тож розповідаємо, для чого вам знадобиться калькулятор будівельного сміття, та ділимось простими методами, як визначити вагу відходів, і чому це так важливо. 

Будь-яке будівництво завжди пов'язане з утворенням великої кількості відходів. Скло, пакети, картон, залишки будматеріалів — це лише частина сміття.

Проте правильний підрахунок ваги таких відходів надзвичайно важливий. І одна з його переваг — можливість краще планувати утилізацію й не перевантажувати сміттєзбиральні майданчики.

Тож розповідаємо, для чого вам знадобиться калькулятор будівельного сміття, та ділимось простими методами, як визначити вагу відходів, і чому це так важливо.

Навіщо оцінювати вагу будівельного сміття

Передусім, оцінка того, скільки важать відходи, дає змогу набагато ефективніше робити розрахунок вивезення будівельного сміття. Оцінюючи масу відходів, можна підібрати найоптимальнішу технологію для їхнього зберігання та перероблення, наприклад, використовуючи для цього підземні смітники.

Крім того, такі дані в цифрах допомагають аналізувати тенденції. Динаміка показників дає розуміння, як ефективно знижується об'ємна вага будівельного сміття. А це корисно як для окремих компаній, так і для формування міської політики поводження з відходами.

Також оцінювання ваги будівельного сміття — це й фінансова вигода. Вантажівка чи контейнер для такого типу відходів потрібного розміру, які виготовляє виробник промислового обладнання KF Systems, означатиме економію для бізнесу. А менше поїздок транспорту, який його забирає, — менше витрат і викидів в атмосферу.

Щільність будівельного сміття

Щільність будівельних відходів — це маса одиниці об'єму будь-якої речовини. Для будматеріалів та відходів це дуже важлива характеристика, саме від неї й залежить об'єм контейнерів, кількість рейсів та вартість транспортування.

Наприклад, щільність цегли та бетону — близько 2 тонни на кубічний метр. Це досить компактно. А от ущільнені пакети з макулатурою мають щільність всього 0,1-0,2 тонни/куб.м. Тому для однакової маси потрібен різний об'єм. Чим менша щільність — тим більший об'єм відходів.

Такий розрахунок будівельного сміття допомагає ефективніше планувати сортування, зберігання й транспортування відходів.

Як рахувати вагу будівельного сміття

Як же вирахувати, яка буде вага будівельного сміття під час демонтажу? Допоможуть кілька простих та ефективних методів.

Перший спосіб — скористатися ваговими сенсорами. Встановивши їх на урнах чи контейнерах для сміття, ви отримаєте постійний облік ваги, яка там накопичується. Це досить зручно.

Другий — це визначення об'єму з використанням значення середньої щільності матеріалу. Для цього достатньо виміряти кубатуру відходів і помножити її на значення щільності цього виду відходів.

Третій спосіб — статистичні розрахунки. Якщо знати вагу будматеріалів, які використовувались на об'єкті, та коефіцієнт утворення відходів, можна прогнозувати їхню масу.

Кожен із цих методів дає можливість отримати достовірний результат. А це допомагає ефективніше планувати роботу і впливати на зменшення об'ємів будівельних відходів.

Скільки важить 1м3 будівельного сміття

Що ж, далі поговоримо про цікаві характеристики об'ємних відходів і подивимось, яка приблизна вага 1м3 будівельного сміття з різних матеріалів.

Цегла та бетон — одні з найщільніших матеріалів. Їхня середня щільність — близько 2 тонни на 1 кубометр.

Деревина трохи легша — від 0,4 до 0,8 тонни на куб, пиломатеріали чи дошки займають більший об'єм при меншій вазі.

А скло та пластик, навпаки, щільніші — вага куба будівельного сміття близько 1,5 тонни.

Найменшу щільність мають будівельні відходи з паперу, тканин та паковання — всього 0,1-0,3 тонни на 1 кубометр.

Як перевести будівельну вагу з м3 у тонни

Для таких розрахунків передусім потрібно знати кількість будматеріалів або відходів, які ми маємо, в кубометрах. Наприклад, 5 м3 цегли.

Також потрібно дізнатися орієнтовну щільність цього матеріалу в тоннах на 1 кубометр, наприклад для цегли це приблизно 2 тонни/куб.м.

Й нарешті третій крок — це простий розрахунок. Візьміть кубометри і помножте їх на щільність у тоннах на 1 кубометр. У нашому випадку: 5 м3 цегли x 2 т/м3 = 10 тонн цегляних відходів.

А для деревини вага будівельного сміття буде: 3 м3 x 0,6 т/м3 = 1,8 тонни

Це чудова можливість вирахувати для себе об'єм відходів в уже зручній для транспортування формі — ваговій.

Питома вага сміття за видами відходів

Що ж таке питома вага сміття будівельного? Це вага одиниці об'єму конкретного матеріалу. Вимірюється вона як маса в тоннах на 1 кубометр.

Розрахувати питому вагу можна, поділивши масу певного об'єму відходів саме на цей об'єм. Для різних матеріалів цей показник суттєво варіюється:

  • Цегла та бетон — близько 2 т/куб.м,
  • Деревина — від 0,4 до 0,8 т/куб.м,
  • Пластик і скло — 1,2-1,5 т/куб.м.
  • Папір та пакети — 0,1-0,3 т/куб.м.

Розуміння питомої ваги дає можливість швидко переводити об'єм у вагу та навпаки. Це особливо важливо для роботи на будмайданчиках і виготовлення сміттєвих контейнерів для найбільш ергономічного зберігання.

Утилізація відходів

Будівництво — одна з галузей, де об'ємна маса будівельного сміття одна з найбільших, а тому потребує чіткого плану утилізації, аби уникнути потрапляння відходів у довкілля.

Є різні методи перероблення будматеріалів. Цеглу та бетон можна подрібнити й повторно використати як будівельну основу.

Деревину переробляють на шашки (циліндрики, які використовують як сировину для виготовлення целюлози, пелет тощо) або тирсу для лісової чи целюлозно-паперової промисловості.

Пластмасу та метали сортують і переплавляють. А картон і папір — використовують як вторсировину.

Сучасні заводи, які займаються утилізацією будівельних відходів, повністю переробляють сміття. А це створює нові робочі місця й популяризує сортування й правильне поводження з відходами.